Elustoit

25 Photos That Show Soul-Stirring Stories About True Love
Minu kass igatseb oma õde. Ta istub nii iga päev pool tundi.

“My cat misses his sister. He sits like this every day for half an hour.”

Loom tunneb ja armastab.

Kuidas jõuab piim lauale?

Selleks, et lehm piima annaks peab ta  sünnitama.  Suurfarmides sünnitab ta iga aasta.  Tema laps võetakse temalt ära, suurfarmides peale viiendat päeva. Isased vasikad ja vigased- see on lihaloom. Liha jaoks kasvatatavad loomad söödetakse jõusöödaga võimalikult ruttu suureks. Lehm kes loomulikes tingimustse elab 20-25 aastat, elab 5 aastat. Tiineks olemise ja selle vaheaegu lühendatakse ja piimatoodang tänu kunstoidule on 2-3 korda suurem. See põhjustab udara (lehma tiss kus piim tuleb) põletikke. Kurnatud loom sureb 4 korda kiiremini normaalsest. https://www.youtube.com/watch?v=OOXFm2-wty4

Loomad kui toit ja tarbeese.

Loom meie toidulaual kasvatatakse üles suurtootmises kinnistes ruumides- sulus. Ta kasvatatakse samal põhimõttel, nagu tomatit-võimalikult ruttu suureks ja võimalikult suureks. Nii kasvavad loomad  4-10 korda kiiremini suureks. Loom on haige, sest ta on ebaloomulikult kiiresti kasvanud, ebaloomulikes tingimustes, toidu peal, mis soodustab võimalikult suurt toote kaalu.

https://www.chickencheck.in/faq/supersized-chicken/

Kui loom viiakse tapamajja, siis ta tunneb surma lõhna. Loom saab aru, et teda tahetakse tappa, ta võitlen oma elu eest. Kuidas saab looma humaanselt tappa? Loom ei lase ennast vabatahtlikult meie söögi jaoks tappa. Tean ühte lugu, mulle jutustatud, kus peremees paneb seale söögi ette ja hukkab siis looma lasuga pähe. Kõlab halvasti aga see ongi kõige humaansem tapmine, sest surm on silmapilkne ja loom ei pea surmahirmu tundma. Olen istunud seatapjaga ühes lauas ja kirjeldus on:

„Ega nad ikka nii ruttu ei sure.“

Kui suur loom kõigest väest vastu võitleb, siis ei saa teda kiiresti ja valutult tappa. Võib ju öelda, et mu jutt on kole aga võltspositiivsusest ei ole hetkel siin kasu, selline on elu. Jaanalinnu kombel peita oma pea liiva alla ja mitte mõelda!

Kõikvõimalikke õigustusi on miks me tapame loomi: Me oleme toiduahela tipus, loom ei teagi paremat elu tahta , meil on vaja täisväärtusliku valku, põhjamaa inimene peab sööma liha, üldse inimene peab sööma liha, muidu ei saa aju toitu….  Vastukaaluks 80% India elanikest on taimetoitlased.

Millist lahendit siin välja pakkuda. Eetika on igal inimesel erinev ja me talitame selle järgi, ka uskumused  ja kogemused on inimestel erinevad. Riiklikul tasandil saab maailma paremaks muuta, kuid muutused toimuvad  vastavalt sellel mida inimesed tahavad.

Be happy!

Leave a Comment