Mood

Ühe kauge maa printsil seitsme maa ja mere taga oli mitusada ülikonda ja mitusada paari kingi. Ta oli põhjatu rikas, kuid tema rahvas nälgis. Rahvas pidi kõik temale töötama ja ta maksis tunni eest vaid sente. Kui printsilt küsiti, et miks ta rahvas nälgib, siis vastas ta:” Nad on vaesed sellepärast, et nad on idioodid.” Teises kauges riigis aga elas prints kellel oli vaid mungariie. Ta tegi kõik, et tema rahvas ei peaks kannatama. Need on päriselt sündivad lood.

Meie tsiviliseeritud maailmas on meil küll sageli 100 rõivaeset, kuid siin on see pigem vaesuse tunnus. Tasuta saadud riided ja riided “äkki läheb veel vaja” või on rõivas kalli raha eest ostetud varandus aga me ei kanna seda enam ja muidugi riided, mis  ei mahu enam selga.

Tutvustan Teile moe põhimõtteid, mis on seljas ilus ja mis võib jätta küsitava mulje. Mood tavamõistes, on midagi mis muutub iga poole aasta tagant, kuid elegantne rõivas on alati moodne.

1.Optiline illusioon. 2. Mulje. 3.Kas ma olen paks?4.Värvid. 5. Sportlik figuur ja liiga pisike. 6. Boulevard. 7. Meeste mood.

1.Optiline illusioon

Pirni kuju, liivakella kuju, ülemuse tüüp, kitsad puusad, laiad puusad. Kuidas on keha eripäradega: Suur seljakumerus,  küürus selg, väikesed jalad, musklis keha, pikk kasv, väike rind ja veel tuhat iseärasust. Iga tüübi juures tasub oma ilusaid kehaosi rõhutada. Näiteks pirni tüübi juures lamedat kõhtu ja ilusaid õlgu. Kui kitsa puusaga kaasneb ka väike talje, siis istuvad taljesse töödeldud püksid, kuid püksid ja pükste peal lohmakas pluuse mõjub mehelikult ja ka suurendavalt.

Maje_H17PARC-0002_H_talje pksid
Taljes püksid

Kas Sulle meeldivad ihu näitavad riided, liibuvad püksid ja pluusid, paljad õlad, mini? Neid rõivaid annab igas vanuses ja igasuguse kehakujuga kanda, kui Sa kannad selle välja. Oluline on millise lõikega riided on, materjal, värv….

Reeglid. Saledaid ja kauneid kehaosi võime rõhutada ja esile tuua. Liigsuured kehaosad saab “tükitada” kas värvidega või kihiliste riietega. Kui on aga väike rind ja nääpsuke keha, siis võib ju rõhutada mõõtmete vähesust, kui me just ei pea seda ise puuduseks. Üldiselt kadestatakse ja armastatakse tüüpi “väike ja kõhnake”.

Mulje

Koomika.

Kui koomika on interaktiivne saavad kõik sellest aru. Kuid olles ise riietunud nagu koomik filmis, me sellest sageli aru ei saa.

Miranda (Miranda Katherine Hart Dyke) teeb kõike teadlikult. Sageli näeme teda komöödiates: Suur kaelus ja krooked lohmakal pluusel ja pluusi pikkus täpselt kannideni rõhutab tema suurust ja pikkust ning on väga koomiline. Päris elus kena ja elegantne.

Komöödias “Armastus tööpostil”1977.a. kehastab Alissa Freindlich ülemuse tüüpi. Filmi jaoks ekstra välja otsitud kaks numbrit suurem pruun ülikond on kohutav ta seljas. Filmi lõpus toimub totaalne muutumine.

Suursugune ja elegantne

original diana.jpg
Kuninglik

Mida kanda, et mõjuda elegantse, soliidse või majesteetlikuna ehk siis vallatuna, boheemlaslikuna? Kas ma kannan selle välja? Mittekortsuvast materjalist, kvaliteetne – ja hästi seljas istuv riie jätab alati šikima ja kallima mulje.  Olulised on ka sinna juurde toon-toonis aksessuaarid. Kui kõik on väga setitud, siis on oht, et see ei mõju loomulikuna või tunneme end ebamugavalt.

Pits ja pehmekoeline riie.  Lehvivad ja õhulised kangad annavad sensuaalsust ja seksikust. Sinna juurde veel paljastatud õlg ja riiete vahelt vilkuv ihu.

plump opposite

 Pehmed ja õrnad kangad toovad ka tselluliidi esile. Kindlapiirilised tugevamast riidest ja korrigeerivad riided on abiks pehmemavormilisele kehale.

Best-Camel-Tan-Beige-Coats-Jackets-Shop-Buy-Online kindlapiiriline.jpg

Rinnataskutega “kolonisti” tüüpi pluuse või pintsak võib mõjuda aga meheliku ja lohmakana. Samuti suured detailid riietel.

Miniseelik ja kõverad-, peened-,väikesed-, tüsedad jalad.  Grunge stiilis mõjuvad kõverad ja peened jalad puuokstena ja  sulanduvad stiili. Tundub keeruline. Vahel tasub vaadata peeglisse ja tasub ka kuulata inimest, kes näeb “alati hea välja”. Tegelikult on muidugi ka “alati hea” tüübil vahel tahtmine tossudes ja dressides mööda poode tuulata nagu teevad seda aeg-ajalt Hollywoodi staarid. Me ei ole täiuslikud ja loeb see, mis meile meeldib.

Kas ma olen paks?

1.Korpulentsetele tehakse alati ettekirjutisi. Kannan mis tahan on normaalne reaktsioon. Mumuud, teksad, avarad pluusid, T- särgid on need mida kantakse.

Täidlane kõht: Lühem taljesse töötlemata pluus, jakk. Napp pluus või polero, jakk lõhub keha ümaramat vormi ja tekitab optilise pette saledamast ja väiksemast. Kas taljesse töödeldud või ei – oleneb kõhu suurusest? Suure kõhuga kaasneb sageli ka lihav kintsuosa. Millegipärast armastavad kõhukad teksapükse, mis toob esile kaamelijalad, suurema tagaosa ja ka kõhu. Teksa on nõudlik materjal ja sobib ideaalse kehaga.

  • DSC_0266
   Kaamelijalad
   “Tükitatud” on hea valik, kuid suuremustriline on küsitav. Graafilise mustriga, väikesemustriline tunduvalt üle puusade tuunika on see mida alati XXX suuruste seljas imetlen. Ka pikemad kampsunid, jakid, kiht kihilt ja läbilõigetega rõivad on kenad.
   sculpture-boden-2 salendav
   Tükitatud
   how-to-style-a-denim-midi-skirt-outfit-inspiration- voo ja jakkjpg
   Lai vöö ja jakk selle peal. Vähendav

   Graafika
   c1c758c212008433 salendav
   Graafika

   2.Lai puus. Soovitatakse põlvini seelikut, kuid see toob esile sageli ka masajad jalad, pikem seelik rõhutab ilusat taljet. Seelik võib kahar olla, sest see tekitab optilise pette, et ilmselt ei saa see tagaosa seal all nii lai olla. Pikk avar kleit teeb kõik suuremaks, kuid oleneb ka kleidimustrist. ”Kannikate tipus” lõppev pluus rõhutab puusa suurust.

   51BpGEop6PL_AC_UL260_SR200260_seelik
   Kahar seelik. Klošš-seelik
3.Lordoos ja ettekummuv kõht. Lordoosi ei ole mõtet varjata kaharate riietega, sest pikk päevasärk teeb alati kogukamaks. Saleda talje rõhutamine annab ilusa efekti. Kummuv kõht on seelikuga vähem nähtav kui pükstega.
150816lordoosjpgLordoos

Suur

Suur mumuu

Suuremustriline  ja erksates kontrastvärvides, lahmakad  riided ja valged püksid… Kuid võib ka asja teise pilguga vaadata: Oled puhkusel , võtad elu vabalt ja kõik on lubatud. Arvamus nagu suured mumuud ja lahmakad tuunikad varjavad keha volüüme- vastupidi- kõik muutub palju suuremaks. Enesekindlus annab alati + punkte ja oled vapustav ja ainulaadne.

Triibud.Võrdsed laiupidi mustvalged triibud, madruse stiil on küsitav, pikkitriip omab suurendavat efekti. Korpulentsed armastavad triipu.

3.Värvid

Image result for arabian old lady

Must raamimas nägu. Must pidulikuks puhuks. Must kui salendav. Kuid must ka kui vanust rõhutav ja musti silmaaluseid rõhutav.  Kui sul on tuhm ja mitte eriti värske jumega nägu siis võid alati kanda valget või heledat salli, erksaid ehteid raamimaks sinu nägu. See teeb näotooni värskemaks ja nooremaks ning must ei domineeri.

Kollane, beež ja valge muudavad kollakat tooni näo värskemaks ja roosakamaks. Valge l noorendav efekt. Pruun ja punane: Punane toob laigud esile. Samuti ei sobi see toon ka näiteks mitte iga natuuriga. Pruun värv on ilus sügistoon, kuid seda kutsutakse ka vanainimese värviks. Kas ma olen nii vana, et pruun vihjab minu vanusele?Värvid

Oranž ja ooker mõjuvad nahatooni ilu esiletõstvalt tumedamat tooni nahale kuid võib olla katastroof vananeva ja hallika naha puhul. Roheline toon mõjub säravalt ja rahustavalt, kuid rohelisi toone on väga erinevaid. Peegel ütleb kuidas mulle just see toon sobib.

Hall toon eeldab perfektset nahka ja mõjub ka suursuguselt, kuid toob esile ka kõik nahavead, pigmendilaigud ning kõik tundub kahvatum ja kollakam.

Lilla ja bordoo värv on delikaatsed värvid ja muudavad nahatooni kahvatumaks. Helesinine ja meretoonid muudavad nahavead vähem nähtavaks ja nahk tundub noorem. Sinine muudab nahavead vähem nähtavaks ja jume säravaks. Sinist tooni rõivas paneb hallikad silmad sinisena mõjuma. Kollases tundume me alati õnnelikud ja terved, kuid see oleneb ka kollase tooni heledusest ja tumedusest. Võib ka meile hoopis vastupidise efekti anda.

Roosa on nõudlik värv. Teatavatele inimestele ta sobib ja osadele mitte. Roosal on suurendav efekt. Roosad varjundites on elegantsed, kuid ei pruugi veel sobida. Roosa sekundeerib alati näonaha värvile, muudab vanema näotooni kahvatuks ja hallikaks või kollakaks.  Roosasi toone on väga erinevaid ja kombineerituna teiste värvidega võib anda hea tulemuse.

Image result for arabian old ladyImage result for pink and old lady

Roosad varjundites. Roosat armastavad vanadaamid.

4.Sportlik figuur ja liiga pisike.

batman-v-superman-dawn-of-justice-wonder-woman-half-scale-prime1-studio-902891-03wonder woman

Väga popp on sportlik figuur. Mingis kontekstis saab kõike aga liigpalju. Suurendavad päevasärgid, patšokid, raglaan. Kõik oleneb konkreetsest lõikest, kuid pole ka mõtet number suurem välja näha, sellepärast, et teil on musklid. Üks näide: Tuntud sportlane kellele kohta jutt, et küll ta on ikka priske ja tugev. Kuna tuntud ta kehakaal on avalik suurus, siis saan seda kontrollida. Seal on kirjas 62 kilo.  Optilise pette “suurest” tekitab naise keskmisest suurem lihasmass. Naise juures nähakse lihast sageli rasvana, sest suurem lihas ei ole tavaline ja naistele iseloomulik. Naiselikud rõivad, peenikest taljet rõhutavad, õlgu optiliselt vähendavad nipid, must värv, kitsalõikelised pikkisuunalised kaelused, lõiked kehaosal tuleks kasuks. Avar T- särk ja spordiriie toob musklid esile ja mõjub suurendavalt. Super on napid riided, mis näitavad niipalju kui võimalik voolitud, suursugust paljast ihu.

Pikendav ja vähendav

 • diana-wedding-850x528

  Printsess Diana. Pikkus 174 cm. Satsid saledal kehal kaunid.

  44760FE4D04FF132A444C6DC08C4E477FAB65F797F9653A1476B7E6FE7D08621

  Väiksed inimesed mõjuvad satsides nagu lapsed. (45 aastane Ester Pajusoo TV-s.)

  rs_634x1024-180304155622-634.Salma-Hayek-Francois-Henri-Pinault-Sheldon-Oscars.ms.030418.jpg
  Salma Hayek. Kurvide rõhutamine ja pikk kleit muudavad keha pikemaks olenemata satsidest (pikkus 1.57m).

  Mini ja suured mustrid. Mõjub väikse tüdrukuna.

  5.Boulevard

 • DSC_0243tänavamood.pngDSC_0243tänavamood 2.pngDSC_0243tänavamood3.pngboulevards4.png

  5 boulevards.pngboulevard 9.pngDSC_0136_pat8.png

  6.Meeste mood

  meeste mood.png

   Mees kaunistab ise rõivast ja mees ei peagi ennast ehtima.

  DSC_0652

  Miks selline jope nii jube on? Kannavad nii mehed kui naised.

  DSC_0169

  Aastaid pakuvad poed meestele täpselt ühte ja sedasama vastavalt nõudlusele.

  DSC_0047.JPG
  Roosa ruulib. 
  DSC_0239
  Stiilne vanahärra.
  6674881ckangster
  Gangsteri stiil
  maxresdefault
  Roger Moore. 009. Elegants.

  Firmakad 008

  Mehed kannavad tuntud firma riideid. Kindlapeale minek.

Be happy!

Leave a Comment