Optiline illusioon

Pirni kuju, liivakella kuju, ülemuse tüüp, kitsad puusad, laiad puusad. Kuidas on keha erisusega: Suur seljakumerus (lordoos), küürus selg, väikesed jalad, musklis keha, pikk kasv, väike rind ja veel tuhat iseärasust? Iga tüübi juures tasub oma saledaid kehaosi rõhutada. Näiteks pirni tüübi juures lamedat kõhtu ja ilusaid õlgu. Kui kitsa puusaga kaasneb ka väike talje, siis istuvad taljesse töödeldud püksid.

Maje_H17PARC-0002_H_talje pksid
Taljes püksid

Kas Sulle meeldivad ihu näitavad riided, liibuvad püksid ja pluusid, paljad õlad, mini? Neid rõivaid annab igas vanuses ja igasuguse kehakujuga kanda, kui Sa kannad selle välja. Oluline on millise lõikega riided on.

Reeglid. Laias laastus töötab siiski nii, et saledaid kehaosi, mis mõjuvad kõige muu taustal väiksena võime rõhutada ja esile tuua, suured kehaosad aga “tükitada” kas värvidega või kihiliste riietega. Kui on aga väike rind ja nääpsuke keha, saab rõhutada mõõtmete vähesust, kui me just ei pea seda ise puuduseks. Üldiselt kadestatakse ja armastatakse tüüpi “väike ja kõhnake”.

Korpulentsetele tehakse alati ettekirjutisi. Kannan mis tahan on normaalne reaktsioon. Muumuud, teksad, avarad pluusid, T- särgid. 

  1. Täidlane kõht. Lühem taljesse töötlemata pluus, jakk. Napp pluus või polero lõhub keha ümaramat vormi ja tekitab optilise pette saledamast ja väiksemast. Kas taljesse töödeldud või ei, see oleneb kõhu suurusest? Suure kõhuga kaasneb sageli ka lihav kintsuosa. Millegipärast armastavad kõhukad teksapükse, mis toob esile kaamelijalad, suurema tagaosa ja ka kõhu. Teksa on nõudlik materjal.
DSC_0266
Kaamelijalad

Võrdsed laiupidi mustvalged triibud, madruse stiil on küsitav. Korpulentsed armastavad triipu. Kannikate tipus lõppev pluus rõhutab suurust. Kaheks või kolmeks tükitatud muster on hea valik, kuid suuremustriline on küsitav. Graafilise mustriga, väikesemustriline tunduvalt üle puusade tuunika on see mida alati XX suuruste seljas imetlen, ka pikemad kampsunid, jakid.  Kiht-kihilt ja läbilõigetega riided on kenad.

sculpture-boden-2 salendav
Tükitatud
how-to-style-a-denim-midi-skirt-outfit-inspiration- voo ja jakkjpg
Lai vöö ja jakk selle peal. Vähendav

c1c758c212008433 salendav
Graafika. Vähendav
2.Lai puus. Soovitatakse põlvini seelikut, kuid see toob esile sageli ka masajad jalad, pikem seelik rõhutab ilusat taljet. Seelik võib kahar olla, sest see tekitab optilise pette, et ilmselt ei saa see tagaosa seal all nii lai olla. Pikk avar kleit teeb kõik suuremaks, kuid oleneb ka kleidimustrist.
51BpGEop6PL_AC_UL260_SR200260_seelik
Kahar seelik. Klošš-seelik
3.Lordoos ja ettekummuv kõht. Pikk päevasärk teeb alati kogukamaks. Kui on saledam talje ja saledad jalad, siis saab rõhutada neid. Ettekummuv kõht on seelikuga vähem nähtav kui pükstega.

 

Be happy!