Uudised Ukrainast!

 

Olen väikerahva esindaja. Ei ole venelane ega ka  hiinlane  ega ameeriklane.

Sõjas valitakse pooli või emigreerutakse. Sõjakirves kaevatakse välja ja tapatalgud võivad alata, kaevatakse välja ka osa sellest loost, mis on tegelikult ajaloos olnud. Tuleb ajaloo kiirkursus. Konsolideerumine on ilus sõna millel hetke kontekstis arutleda ei ole mõtet. Sõjad on maailmas alati olnud, kus reeglina suurem riik anastab väiksema. Mis on veel see millega me saaksime koos hoida erinevaid rahvaid ja rahvusi, erinevate arusaamadega inimesi hoidmaks rahu maailmas?  Valgevene poised keelduvad sõdimast Ukraina sõjas. See on hea eeskuju.

Euroopaga oleme jõudnud etappi, kus me kirjutama suuri lepinguid ja loome liite ja ühendusi, arutlused  kestavad aastaid. Palun juba ette vabandust, kui ma olen kedagi solvanud.  See võib olla meie hukatus. Aga see kõik on kusagil juba olnud. “Teaduslik kommunism”, “Kommunistlik ökonoomika jms.” olid õppeained mida ülikoolides õpiti NSVL aeg. Taolisi õppeaineid oli palju. Paksud teosed Marx, Lenin ja Engels olid tolle aja riigi ideoloogia alustala nagu on piibel mõnedes maades. Üliõpilased olid kirjutanud nende raamatute tagakülgedele luuletusi –  sest see oli lühike kirjeldus ja viide sisule nagu nüüd paneme viited oma uurimistöödele. Ja siin nad on: “Стойт статуа  –  только без хуйа (пениса), а вместо хуйа у него гранаты”. Tõlgitsematu. Vihje oli kõikidele Lenini ja Stalini kujudele kui sümbolile, mis olid üle terve NSVL-i. Veel teine viide: “Сэитсясъ весна, но скоро лето – спасибо партии за это!”. Tõlkes “Praegu on kevad ja varsti on suvi- tänan parteid ka selle eest!” Partei oli NSVL aeg üks ja ainuõige, kes skõik eotsustas.

Bahaduris tapsid 1984. a. kristlased moslemeid –kus laipade inimeste kuhjad olid kitsaste tänavate vahel kuhjades, sest inimesi ei jõutud enam matta ja polnud ka kedagi kes neid mataks, hiljem olid jälle kristlaste laipade kuhjad kõikjal, tsiviilelanikkond. Sõjas karastunud sõdurid tantsisid kuulirahede all. Pole oluline kus see oli ja kas seda linna enam üldse on olemas või miks teda ei ole enam olemas? Ajalugu kordub. Meil on olnud Tšiili Hunta, Nicaragua, ja Rohingjad (budistid tapsid islami sunniidi elanikkonda) ja kindlasti ärme unustame Vietnami kus ameeriklased tapsid vietnamlasi ja Tervet Ameerika kontinenti, kus põliselanikud tapeti. Rahvad kes pööratakse üksteise vastu, et keegi diktaator saaks tulla appi korda jalule seadma nime all “vabastamine” jne. jne. Mõelge kaugemasse minevikku, kus moslemid ja kristlased tapsid üksteist, kus toimus  killustatud riikide “ühendamine” nagu me ajaloost oleme õppinud.

Ajalugu kordub!

Veristest julmustest infot ei olnud, kui ei olnud veel arvuteid, kuid oli raamatuid. Mõned inimesed  NSVL – s panid,  jutustusi sellest verisest ajaloost, raamatu hõlma alla ja tassisid koju. Need raamatud on nüüdseks ajaloo üle kirjutamistega kadunud ja hävitatud.

Ajalugu kordub!

Oma vaikimisega me ainult näitame, et kardame diktaatoreid, kurjust ja vägivalda ja see võib maailma asju korraldada. Julgust annab meile kokkuhoidmine.  Kes on selles sõjas diktaator – see kes tapab elanikke. Inimesed kes tulevad Ukrainast, nad saavad teile kirjeldada kes tapab keda? Kui usute, et ka see on lavastatud, siis ei saa ma teid kahjuks aidata.

Пролетарии всех стран, соединяйтесь! Mis oleks otseses tõlkes “Kõigi maade proletaarlased ühinege!” Kuid tuntud vaste on siiski:

Kõigi maade rahvad, ühinege!

Be happy!

Leave a Comment