Kingiidee! Siinolevad nõuanded on saadaval ka Gumroad lehel raamatuna.
https://treatisart.gumroad.com/
Meie tugiliikumisaparaat koosneb luudest, liigestest, lihastest, kõõlustest, sidemetest. Inimene on loodud nagu Tarzan džunglisse. Aktiivne ja mitmekülgne liikumine vastavalt oma soovile. Tsiviliseeritud riikides me veedame suure osa oma päevast tööl. Töö on kas ühetüübiliste liigutuste jada, istuva iseloomuga või ka raskemad füüsilised tööd. Sellise liikumise jaotusega füüsis väsib, vaimse töö tegijail väsib vaim koos kehaga. Vaimul aga oluline osa terveks olemisel.
Sundasend
Sundasendis töötajad põevad sagedasemalt müosiiti e. lihasvalu. Valu osutab põletikule. Põletikul on omadus kuivatada ja kahjustada kudesid. Tähtis on koormuse vähendamine. Ravida võib põletikku liikumise, võimlemise, massaažiga, salvidega, rohtudega (allpool kirjeldus rohtudest ja ravidest).
2.Arvuti
Rangluu ja õla sidemed
Arvuti taga istudes saavad teatavad lihasgrupid ülekoormuse, ka võib ühetüübilisest asendist nihkuda kontide asetus üksteise suhtes. Lihas ja sidemed lühenevad. Näiteks töötavad arvuti taga vaid eesolevate gruppide lihased (rinnalihased, biitseps jt.) antagonist (vastas) lihased aga puhkavad (rhomboideus, driitseps). Põhiliselt töötavad lihased ja nende vahel olevad sidemed lühenevad, selg vajub küüru ja õlavarre ja abaluu ning rangluu vahel olevate liigeste pilud kitsenevad. Abi on õlgade venitusest tahapoole, harjutused, puhkepausid. Soovituslik: Ravivõimlemine, liikumine. Meemassaaž.
Karpaalkanali sündroom. Randme võimlemine. Küünarvarre lihaste massaaž.
Harjutused ka meie facebookis. TreatisArt Facebook
3.Ravinipid
Selgitada välja millega on tegemist. Kõõluste rebendid, luulised kahjustused, lihasrebendid, fascia rebendid selgitada välja, et vältida vale ravi. Siin ei ole loetletud kõike salve ja tinktuure. Loetletud on tõhusamad ja mitte nii tuntud nagu seda on näiteks hobusesalv.
Sissevõtmiseks: Artrostop+omega3 , želatiin, tšehhi liigeste rohi (pilt ülal), seleen, mägikaltsium, hiirekõrva tee (ravimtaim) 3x nädalas 1kl.päevas.
soopihlakas. Kanepiõli, glükoosamiin. Seesamiseemned. Mägikaltsium.
Salvid: Looduspoes, apteegis, neti kaubandus: Spetsmaz, Vulkano, Sabelnik, Sport geel, sookailusalv, tõrvasalv, vietnami balsam, tiigrisalv.
Tinktuurid: Lumikellukese tinktuur, kastani tinktuur , varemerohu tinktuur, ülase tinktuur (radikulopaatia), sirelipunga ja sireli õie tinktuur, kuldvuntsi tinktuur, valge liilia tinktuur, kampripiiritus, jooditinktuur. Idamaised tinktuurid: Punase liilia tinktuur, roheline tinktuur, valge draakoni tinktuur, valge liilia tinktuur.
Massaaž: Tennnisepall kaela massaažiks, massaazirull.
Massaažirull
Kodune meemassaaž. Kareda rätiga hõõrumine. Hõõrumine, patsutamine, koputamne.
Teraapiad:Moksasigar, mangramid, nõelad.
Teipimine, plaaster.
On saadaval apteegis ja neti kaubanduses. Pipraplaaster valutavatele punktidele mõõdus 2×2. Olfen plaaster põletikule. Saadaval apteegides. Ortoosid jala- ja käelaba-, põlve- ja küünarnuki kahjustuste puhul.
Kompressid: Soola kompress, kapsalehe kompress, takjalehe kompress, varemerohu kompress, mädarõika lehe kompress, rabarberilehe kompress.
Võimlemine. Võimalusel konsulteerida spetsialistiga: Spordiarst, füsioterapeut, kiropraktik, manuaalterapeut, osteopaat, ortopeed. Parimad harjutused meie facebooki lehel.
4.Puusavalu sagedasemad põhjused
Puusaliiges on ümarliiges, mis tagab liikumise igas igas suunas. Takistavaks teguriks puusa liikumisel igas suunas on jäigad sidemed ja lihased. Tekib närvipõletik, puusaliigese kulumine. Valu võib olla nii jalgades, seljal ja puusas, tuharal, ristluul, ka põlvevalu võib vihjata hoopis puusa probleemile. Puusa liikumise tagamiseks on oluline puusade venitus igas suunas. Soovituslik: Korrigeeriv jaapani massaaž Yumeiho.
-
PirnlihasOsteoartroos. Puusaliigese ja luude asetuse ebakorrapära ja sellega seonduvalt ka puusa kulumine. Lühenenud lihased ja sidemed põhjustavad liigespilu vähenemise puusa piirkonnas ja liigese ning luulise osa kulumise. Kulumine ealistel põhjustel, kulumine vale toitumise tõttu (liigne suhkur toidus). Ravi.Tabletid, glükoosamiin (artrostop+omega3 jt), želatiin, artroregen, Ca preparaadid, võimlemine, salvid, massaaž. Enne massaaži ja võimlemist konsulteerida spetsialistiga! Operatiivne ravi.
- Sideme ja kõõluse rebendid, vigastused. Esineb sportlastel, kuid vigastusi võib ka põhjustada järsk ja sügav liigutus ja nõrgad lihased, hüpermobiilsed liigesed (ülivenivad sidemed ei hoia liigest suurte ja järskude liigutustega stabiilselt oma kohal). Valu algab peale mingit tegevust. Näide: „Tulin autost kiiresti välja ja väänasin kuidagi jalga”. Päev hiljem algas valu puusas. Vigastatud piirkonnale rahu andmine. Arstlik kontroll vajalik. Teipimine.
- Piriformise sündroom (Pirnlihase sündroom). Pirnlihas paikneb suurte tuharalihaste all ja kinnitub ristluule ja puusaluu ülemisele köbrukesele. Pirnlihase ülekoormus. Lühenenud lihas põhjustab närvi pitsumise ja alarmeerib närvi. Valu on tunda selgroo liigeste juures (S1) ja ristluul, lokaliseerub puusal, tuharal ja reie tagaosas. Liigutamine teeb valu suuremaks. Diagnoosi välja selgitamiseks piriformise test.(Piriformis test). Ravi: Oskuslik venitus, võimlemine, pallimassaaž.
4.Selgroo probleemid. L5 (L1-5; S1-S4 närvi pitsumine. Valutada võivad nii selg ja puus, põlv, ristluu, jalg. Meemassaaž, massaaž, võimlemine, teipimine, soola kompress, kuum liiv, kuum sool.
5.Vale voodi. Aitab kui vahetada vanavoodi hea vedrustusegavoodi vastu.
6.Lühenenud sidemed, lühenenud lihased (iliopsoas e. nimme-niude lihas), alarmeeritud närv. Kõnd küürus või ettepoole. Võimlemine ja venitused, teipimine.
5.Seljavalu
Seljavalu lokaliseerub seljal, kiirgub sageli jalgadesse. Ravi vahendid: Teipimine, pipraplaaster, soola kompress, mädarõika lehe kompress. Võimlemine, venitused, kõhu lihaste tugevdamine. Kõhulihaste klassikaline harjutus on käed risti rinnal või kõrval (NB:mitte kuklas!) jalad põlvest kõverdatud.
Kuidas eristada kas valu on seljast või puusast? Selgroo keskosa palpeerimine. Kui vajutada selgroole keskosas, siin kus algab ristluu, on tugev valu (L1-L5, s1-s4 juures). Kaasub selja piirkonna lihaste valu. Kas on tegemist ishiasega, selja haigusega (radikuliit, spondüliit, spinal stenosis, osteoporoos, osteoartroos) selle määrab arst? Ravima peab selga. Selgroo manipulatsioonid kui vajalik kiropraktiku juures, terapeudi juures, ravimid, ravivõimlemine, põletike rohi välispidiselt.Puusa probleemi valu sarnane kuid kindlasti lokaliseerub puusal. Kaasneb valu ka seljas, kuna närv, mis juhib puusa liikumist algab seljaosas ja kulgeb mööda puusa jalga. Kui koputada puusale on puus valus. Selja probleemide puhul enamasti teravat valu puusale koputades valu ei tunne.
puusa juhtiv närv algab seljast
6.Organite valu kiirgub lihastesse
Valu organitest, mis lokaliseerub seljal, kubemes, kõhu piirkonnas. Põhjuseks võivad olla günekoloogilised probleemid.Valu ristluul seljal ja alakõhus. Neeru valu tunneme seljas neerude piirkonnas, kuid valu on tunda ka kõhu piirkonnas. Organite valu puhul kaasub lisaks seljavalule ka valu kõhu piirkonnas, rinnaku piirkonnas.
7.Selgroog
Selgroog on meie tugisammas millele kogu keha toetub. Selgroo igas lüli vahelt lähtuvad 2 närvipaari milledest üks juhib lihaseid ja teine organeid. Selgroo närvid on sageli alarmeeritud ruumi kitsuse tõttu ( näiteks. diski probleemid). Selgroolihaste tugevdamine on oluline et tagada normaalne närvi juhtivus. Küfoosi ja lordoosi ja teiste anomaaliate puhul selgroos sagedased ka selja valud. Torso lihaste tugevdamine aitab lülisambal püsida normaalasendis. Torso lihased kätkevad ka
ja väikseid selgroolülide vahelisi lihaseid, multifidus. Multifidus töötab keha tugeval painutusel.
Ravi: Massaažirull selgroo massaažiks kodusel moel. Võimlemine. Jooga asanad. Lihaste tugevdamine. Kõhulihaste harjutused.
Lisainfo: https://www.novaheadache.com/blog/tag/hand+pain+chiropractor+burke
8.Lisad
1.Tugiliikumisaparaadi haiguste põhjused
- Puudulik liikumine
- Toit. Kulumine liigestesse võib tekkida ka pikema aja jooksul, kui liiges ei saa kõike vajalikku. Lisaks kaltsiumile on liigestes veel magneesium, vask, tsink, boor, seleen, kaalium, fosfor. Olulised on omega –3 rasvhapped. Põletikke ja regenereerumist tugi liikumise aparaadis põhjustab ka happeline toit, sool, suhkur, mitmesugused bakterid ja viirused.
- Selgroo ehitus. Omandatud selgroo kõverused. Lapse selgroog on sündides sirge, ilma kõverdusteta. Enamasti omandatud düsbalanss (ebakorrapära) liigestes ja lihastes, selgroos. Lihaste ebaühtlane kasutus tingib lihaste lühenemise see omakorda sidemete lühenemise, kondikava nihkumise ja liigespilude vähenemise liigestes.
- Kaasasündinud anomaaliad ja haigused. Anatoomilised iseärasused liigeste asetuses sünniga kaasnevalt.
- Põletik tingituna närvi pitsumisest, külmetusest ülekoormusest jm.
- Traumajärgsed kahjustused.
2.Kroonilised haigused
Kroonilise haiguse puhul tuleb eristada kas on krooniline valu millestki põhjustatud või krooniline haigus. Sageli kroonilise haiguse puhul hulgivalu. Kroonilise haiguse välja selgitamiseks pöörduda arsti poole.
- Reumatoidartriit. Paistetused liigeste piirkondades, valu, väsimus.
- Artroos. Liigese kõhrelise osa kulumine. Toidus vältida soola suhkrut, jahu, ülesöömist, liigset tärklist toidus. Soovitatavad ravimid: Artro+ omega3, seesamiseemned, kanepiõli, artroregen kapslid). Salvid: Vulkan, sport geel. Liaton. 911 sari. DR. Dikulja savid. Massaaž. Glükoosamiin. Kondroitiin.
- Artriit. Hulgiliigeste põletik. Looduslikud vahendid: Varemerohi, kapslaleht, tinktuurid, koerkibuvits.
- Ishias. Põhjustaud sagedasemalt selja keskosas paikneva lüli L5 vigastusest (põhjustab närvi kompressiooni ja närvipõletiku). mis omakorda põhjustatud nõrkadest lihastest, selgroo asetuse muutusest (lordoos). Ülekoormus lihastele ja selja lülidele põhjustab lülilisi muutusi . Lokaliseerub seljas, puusas, jalgades kogu ulatuses, kubemes. Raviks tugevdada torso lihaseid ( selja ja kõhu lihaseid). Oskuslik võimlemine ja manuaalteraapia. Ravi rohtudega kirjutab arst ja ka salvid välispidiselt. Salvi määrimise ja rohu võtmine vähemalt 2 nädalast olenemata kas valutab või enam ei valuta.
- Radikuliit. Lokaliseerub peamiselt ristluul. Sagedasemalt põhjustatud L5 (lumbaal 5 lüli) vigastusest, kliima kahjustused.
- Spinaalstenoosis. Hulgi närvi pitsumine selgroo osas. Meemassaaž selgroole. Alustada 5 min. massaaž koduselt. NB:Konsulteerida eelnevalt artiga!
- Osteoporoos. Ca preparaadid.
- Fibromüalgia. Kerge ja oskuslik massaaž ja mõõdukas võimlemine soovitav olenevalt haiguse raskuse astmest.
- Progresseruvad haigused. Haigla ravi.
- ALS. Närvirakkude taandareng. Põhjused teadmata. Kahtlemata mõjutab stress.
- Multiplekskleroos.
- Halvatus.
- Parkinson.
- Luuvähk.
3.Mööduv valu
- Vigastused.
- Lihaste lühenemisest põhjustatud.
- Sidemete lühenemisest põhjustatud.
- Luuliste osade nihkumine üksteise suhtes. Proportsionaalsuse aluseks on tugevad lihased ja elastsed sidemed.
- Närvi pitsumise kergemad vormid. Torokaalavause sündroom, ishias, radikulopaatia, radikuliit. Kas on võimalik teha massaaži, võimlemist, kiropraktikat selle määrab arst?
- Roiete vaheline põletik. Pojengi kroonlehtede tinktuur, põletiku salvid ja rohud.
- Müosiit e. lihasvalu. Müofastsiit.
9.Millal ei tohiks massaaži teha ja võimelda?
1.Valu suureneb liigutamisel. Mõningatel puhkudel lubatud. Määrab arst.
2.Vigastuse kahtlus.
3.Kohe peale traumat. Konsulteeri arstiga. Suurema trauma puhul võib olla puhkuse andmine rohkem kui kuu. Kuigi röntgen ei näita luulist kahjustust võivad olla sideme ja kõõluste rebendid, mida aparaat ei registreeri. Vajalik sõltuvalt raskuse astmest ortoos, kips, kinesio teip kahjustatud piirkonna stabiliseerimiseks ja toestamiseks.
4.Närvi pitsumine. Valu selgroo lülide osas. Valu tuharais ja seljal, jalgadel. Õla eesmises osas kaarnajätke piirkonnas (üleminek õlalt käele). Valu käes ja õlas. Mõningatel puhkudel on massaaž lubatud. Määrab arst.
NB! Massaaži ja võimlemise määrab arst . Kas on tegemist traumaga, diski prolapsiga, kas on tekitatud kahjustusi kudedele, kuidas närv on pitsunud, kuidas paiknevad luulised osad üksteise suhtes, kas liigesed on kulunud, kas on põletik? Kui arst soovitab teile massaaži ja võimlemist siis on see lubatud.
Valu organitest, mis lokaliseerub seljal, kubemes, kõhu piirkonnas. Põhjuseks võivad olla günekoloogilised probleemid.Valu ristluul seljal ja alakõhus. Neeru valu tunneme seljas neerude piirkonnas, kuid valu on tunda ka kõhu piirkonnas. Organite valu puhul kaasub lisaks seljavalule ka valu kõhu piirkonnas, rinnaku piirkonnas.
1.Tugiliikumisaparaadi haiguste põhjused
- Puudulik liikumine
- Toit. Kulumine liigestesse võib tekkida ka pikema aja jooksul, kui liiges ei saa kõike vajalikku. Lisaks kaltsiumile on liigestes veel magneesium, vask, tsink, boor, seleen, kaalium, fosfor. Olulised on oomega –3 rasvhapped. Põletikke ja regenereerumist tugi liikumise aparaadis põhjustab ka happeline toit, sool, suhkur, mitmesugused bakterid ja viirused.
- Selgroo ehitus. Omandatud selgroo kõverused. Lapse selgroog on sündides sirge, ilma kõverdusteta. Enamasti omandatud düsbalanss (ebakorrapära) liigestes ja lihastes, selgroos. Lihaste ebaühtlane kasutus tingib lihaste lühenemise see omakorda sidemete lühenemise, kondikava nihkumise ja liigespilude vähenemise liigestes.
- Kaasasündinud anomaaliad ja haigused. Anatoomilised iseärasused liigeste asetuses sünniga kaasnevalt.
- Põletik tingituna närvi pitsumisest, külmetusest ülekoormusest jm.
- Traumajärgsed kahjustused.
2.Kroonilised haigused
Kroonilise haiguse puhul tuleb eristada kas on krooniline valu millestki põhjustatud või krooniline haigus. Sageli kroonilise haiguse puhul hulgivalu. Kroonilise haiguse välja selgitamiseks pöörduda arsti poole.
- Reumatoidartriit. Paistetused liigeste piirkondades, valu, väsimus.
- Artroos. Liigese kõhrelise osa kulumine. Toidus vältida soola suhkrut, jahu, ülesöömist, liigset tärklist toidus. Soovitatavad ravimid: Artro+ omega3, seesamiseemned, kanepiõli, artroregen kapslid). Salvid: Vulkan, sport geel. Liaton. 911 sari. DR. Dikulja savid. Massaaž. Glükoosamiin. Kondroitiin.
- Artriit. Hulgiliigeste põletik. Looduslikud vahendid: Varemerohi, kapslaleht, tinktuurid, koerkibuvits.
- Ishias. Põhjustaud sagedasemalt selja keskosas paikneva lüli L5 vigastusest (põhjustab närvi kompressiooni ja närvipõletiku). mis omakorda põhjustatud nõrkadest lihastest, selgroo asetuse muutusest (lordoos). Ülekoormus lihastele ja selja lülidele põhjustab lülilisi muutusi . Lokaliseerub seljas, puusas, jalgades kogu ulatuses, kubemes. Raviks tugevdada torso lihaseid ( selja ja kõhu lihaseid). Oskuslik võimlemine ja manuaalteraapia. Ravi rohtudega kirjutab arst ja ka salvid välispidiselt. Salvi määrimise ja rohu võtmine vähemalt 2 nädalast olenemata kas valutab või enam ei valuta.
- Radikuliit. Lokaliseerub peamiselt ristluul. Sagedasemalt põhjustatud L5 (lumbaal 5 lüli) vigastusest, kliima kahjustused.
- Spinaalstenoosis. Hulgi närvi pitsumine selgroo osas. Meemassaaž selgroole. Alustada 5 min. massaaž koduselt. NB:Konsulteerida eelnevalt artiga!
- Osteoporoos. Ca preparaadid.
- Fibromüalgia. Kerge ja oskuslik massaaž ja mõõdukas võimlemine soovitav olenevalt haiguse raskuse astmest.
- Progresseruvad haigused. Haigla ravi.
- ALS. Närvirakkude taandareng. Põhjused teadmata. Kahtlemata mõjutab stress.
- Multiplekskleroos.
- Halvatus.
- Parkinson.
- Luuvähk.
3.Mööduv valu
- Vigastused.
- Lihaste lühenemisest põhjustatud.
- Sidemete lühenemisest põhjustatud.
- Luuliste osade nihkumine üksteise suhtes. Proportsionaalsuse aluseks on tugevad lihased ja elastsed sidemed.
- Närvi pitsumise kergemad vormid. Torokaalavause sündroom, ishias, radikulopaatia, radikuliit. Kas on võimalik teha massaaži, võimlemist, kiropraktikat selle määrab arst?
- Roiete vaheline põletik. Pojengi kroonlehtede tinktuur, põletiku salvid ja rohud.
- Müosiit e. lihasvalu. Müofastsiit.
You could certainly see your enthusiasm in the work you
write. The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe.
All the time go after your heart.
At the moment is no time to deal with the web, but I will definitely continue. Thanks for supporting!